پست الکترونیک: [ایمیل محافظت شده]

تلفن: 86 15116180113+

همه دسته بندی ها

رسانه

صفحه اصلی> رسانه

رسانه

ایمیل [ایمیل محافظت شده]

تلفن: 86 15116180113+

اضافه کنید: طبقه 3، ساختمان جوجه کشی، شماره 2، پارک فناوری پیشرفته لانگ پینگ، جاده Xiongtian شماره 98، منطقه فورونگ، شهر چانگشا، استان هونان

اثرات پودر آب پاپایا نحوه و موارد استفاده

زمان: 2023-04-25 بازدید : 42

خواص آنتی اکسیدانی

فیتوکمیکال های موجود در پودر آب پاپایا کاریکا دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. از این آنتی اکسیدان ها می توان برای محافظت از بدن در برابر آسیب سلولی استفاده کرد. این آنتی اکسیدان ها از تولید رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند. این رادیکال‌های آزاد شامل اکسیژن منفرد، رادیکال‌های هیدروکسیل و رادیکال‌های سوپراکسید هستند. تجمع رادیکال های آزاد در بدن می تواند منجر به بیماری و پیری پوست شود. علاوه بر این، استرس اکسیداتیو نقش مهمی در بهبود زخم دارد.


خواص آنتی اکسیدانی پودر آب پاپایا در هر دو روش بدون سلول و مبتنی بر بافت نشان داده شده است. در روش بدون سلول، عصاره آبی دانه های پاپایا کاریکا رادیکال NO را تا 69.4 درصد کاهش داد. این با کاهش هجوم یون های کلسیم به سیتوپلاسم همراه بود.


پتاسیم

مصرف پودر آب پاپایا می تواند در کاهش فشار خون مفید باشد. پاپایا حاوی پتاسیم است که برای سطوح سالم فشار خون ضروری است. همچنین حاوی فیبر است که به کنترل فشار خون بالا کمک می کند.


پاپایا همچنین به دلیل خواص ضد التهابی خود شناخته شده است. همچنین به بهبود اختلالات گوارشی مانند زخم و دیورتیکولیت کمک می کند.


همچنین به داشتن خواص ضد میکروبی معروف است. آنزیم پاپائین موجود در پاپایا به تجزیه چربی ها و پروتئین ها کمک می کند که هضم را تقویت می کند.


همچنین حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی از جمله پتاسیم، ویتامین A، ویتامین C و کلسیم است. همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به مبارزه با استرس اکسیداتیو کمک می کند. این آنتی اکسیدان ها به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می کنند که ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.


ویتامین C

افزودن ویتامین C از پودر آب پاپایا به رژیم غذایی شما ممکن است به سلامت قلب شما کمک کند. ویتامین C به محافظت از بدن در برابر اکسیداسیون کلسترول و سایر چربی ها کمک می کند و ممکن است ضربان قلب سالم را تقویت کند.


پودر آب پاپایا همچنین می تواند به کاهش نشانگرهای التهابی کمک کند. مطالعات نشان داده اند که التهاب پیش ساز بسیاری از بیماری های جدی است و کاهش التهاب ممکن است پیشرفت بیماری های مزمن را کند کند.


یک مطالعه نشان داد که پودر آب پاپایا باعث افزایش سطح آنزیم ضد التهابی IL-10 می شود. این عصاره همچنین سطح آنزیم های آنتی اکسیدانی را افزایش داد. همچنین سطوح پراکسیداسیون لیپیدی و تولید ROS را کاهش داد.


آب پاپایا سرشار از آنتی اکسیدان است و می تواند از آسیب اکسیداتیو پوست محافظت کند. همچنین حاوی بتاکاروتن است که با کاهش خطر سرطان مرتبط است. همچنین می تواند به کاهش آسم و دژنراسیون ماکولا وابسته به سن کمک کند.


فیتوکمیکال

فیتوکمیکال های پودر آب پاپایا برای تقویت سیستم ایمنی و درمان مشکلات گوارشی بسیار مفید است. گزارش شده است که فیتوکمیکال های موجود در پودر آب پاپایا می توانند پراکسیداسیون لیپیدی، اکسیداسیون لیپید و آسیب DNA را کاهش دهند. آنها همچنین دارای خواص ضد سرطانی هستند. این مواد شیمیایی گیاهی می توانند بیان COX-2 را سرکوب کنند. همچنین ممکن است خواص ادرارآور و ضد التهابی داشته باشند.


فیتوکمیکال‌های پودر آب پاپایا نیز در درمان انواع کرم‌های قارچی مفید هستند. آنها در کاهش بیماری های مزمن تنفسی مانند آسم مفید هستند. آنها همچنین می توانند در درمان تب های ویروسی استفاده شوند. آنها همچنین ممکن است کم خونی ناشی از مالاریا را کاهش دهند. آنها همچنین ممکن است به عنوان یک نرم کننده طبیعی گوشت عمل کنند.


کاربردهای آیورودا

در میان بسیاری از میوه ها و سبزیجاتی که روی زمین پراکنده شده اند، پاپایا بهترین های هر دو جهان را دارد. بالاترین محتوای ویتامین C را دارد که هم برای سلامتی و هم برای کنترل وزن مهم است. همچنین سرشار از مواد خوب مانند آنتی اکسیدان ها، فیبر و پتاسیم است که همگی برای سلامت قلب مفید هستند.


پاپایا همچنین ممکن است برای مبارزه با رشد فیل، ناحیه بزرگ و متورم بدن که میلیون ها مرد و زن را مبتلا می کند، استفاده شود. نشان داده شده است که با القای مجموعه ای از مزایای سلامتی به بدن کمک می کند تا خود را بهبود بخشد. همچنین برای دردهای عصبی و عفونت های انگل روده ای استفاده می شود.


طب سنتی

مطالعات مختلف اثربخشی پودر آب پاپایا را به عنوان یک محصول ارتقاء دهنده سلامت نشان داده است. پاپایا علاوه بر ارائه آنتی اکسیدان، ممکن است اثرات ضد التهابی نیز داشته باشد. حاوی بتاکاروتن است که ممکن است به کاهش خطر ابتلا به آسم کمک کند. علاوه بر این، آب میوه ممکن است سطح گلوکز خون را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد.


گیاه پاپایا برای قرن ها در بسیاری از مناطق گرمسیری از جمله جنوب مکزیک و آمریکای مرکزی رشد می کند. امروزه پاپایا در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایالات متحده، استرالیا و نیجریه نیز کشت می شود. به طور سنتی، پاپایا به عنوان غذای اصلی در بسیاری از جمعیت‌های بومی استفاده می‌شود.


این میوه حاوی آنزیمی به نام پاپائین است که به تجزیه پروتئین ها و چربی ها کمک می کند. همچنین نشان داده شده است که در افراد مبتلا به بیماری های مزمن التهاب را کاهش می دهد. پاپایا همچنین ممکن است اثرات کاهش دهنده گلوکز خون داشته باشد. همچنین نشان داده شده است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهد. علاوه بر این، محتوای فیبر میوه ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد.

دسته بندی های داغ