پست الکترونیک: [ایمیل محافظت شده]

تلفن: 86 15116180113+

همه دسته بندی ها

رسانه

صفحه اصلی> رسانه

رسانه

ایمیل [ایمیل محافظت شده]

تلفن: 86 15116180113+

اضافه کنید: طبقه 3، ساختمان جوجه کشی، شماره 2، پارک فناوری پیشرفته لانگ پینگ، جاده Xiongtian شماره 98، منطقه فورونگ، شهر چانگشا، استان هونان

اثربخشی و تأثیر پودرهای میوه و سبزیجات

زمان: 2023-04-25 بازدید : 57

پودر میوه و سبزیجات چیست؟

پودرهای میوه و سبزیجات مکمل هایی هستند که می توانند برای افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات واقعی استفاده شوند. آنها از مواد مختلفی از جمله ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی تشکیل شده اند.


بحث هایی در مورد اینکه آیا پودرهای میوه و سبزیجات در کمک به مردم برای مصرف بیشتر میوه ها و سبزیجات موثر هستند وجود دارد. برخی از مطالعات نشان داده اند که آنها نسبت به دارونما در افزایش مصرف میوه و سبزیجات موثرتر هستند. برخی دیگر تفاوتی بین پودرهای میوه و سبزیجات و دارونماها از نظر اثربخشی پیدا نکرده اند. بزرگترین مطالعه تا به امروز نشان داد که هر دو گروه مصرف میوه و سبزی خود را بهبود بخشیدند، اما این بهبود در بین افرادی که مکمل‌ها را دریافت کردند بیشتر از افرادی بود که دارونما دریافت کردند.


انواع پودر میوه و سبزیجات

بهترین راه برای افزایش دوز روزانه میوه و سبزیجات چیست؟ یکی از گزینه ها خوردن یک میوه یا سبزی کامل است، اما قرار گرفتن آن در برنامه روزانه شما می تواند سخت باشد. اگر به دنبال گزینه آسان تری هستید، می توانید پودر میوه یا سبزیجات را امتحان کنید.


رایج ترین انواع پودرهای میوه و سبزیجات

• آب میوه ها

پودر آب میوه از میوه‌ها و سبزیجات خشک شده به دست می‌آید که به صورت پودر ریز آسیاب شده‌اند. آنها راحت هستند زیرا می توانند به آب یا سایر نوشیدنی ها اضافه شوند تا به افزایش مصرف میوه و سبزیجات کمک کنند. با این حال، آب میوه ها به اندازه غذاهای کامل، مواد مغذی زیادی ندارند، بنابراین برای همه ایده آل نیستند.


• اسموتی ها

اسموتی ها یکی دیگر از راه های محبوب برای دریافت دوز روزانه میوه ها و سبزیجات هستند. اسموتی ها از ترکیب میوه ها و سبزیجات تازه یا منجمد با شیر، ماست یا مایعات دیگر تهیه می شوند. مخلوط حاصل صاف است اما حاوی تکه‌های میوه و سبزیجات است که برخی افراد آن را اشتها آور نمی‌دانند. اگر می خواهید نوشیدنی ملایمی داشته باشید که حاوی مواد مغذی بیشتری نسبت به آب میوه باشد، می توانید این اسموتی را امتحان کنید.


کارایی و اثرات پودرهای میوه و سبزیجات

پودرهای میوه و سبزیجات یک مکمل غذایی محبوب با آنتی اکسیدان بالا و سایر مواد مغذی هستند. برخی از محبوب ترین پودرها از زغال اخته، توت فرنگی، اسفناج، کلم پیچ، کاهو رومی، هویج، سیب و پرتقال تهیه می شوند. در حالی که اثربخشی و اثرات این پودرها هنوز در حال مطالعه است، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است برای سلامت کلی فوایدی داشته باشند.


نتیجه

روند رو به رشدی از افرادی وجود دارد که به دنبال مکمل های غذایی موثر و غنی از اثرات هستند. پودرهای میوه و سبزیجات یکی از این گزینه‌ها هستند، زیرا مزایای مصرف میوه‌ها و سبزیجات کامل را به شکل پودری مناسب ارائه می‌دهند. برخی از پودرهای میوه و سبزیجات همچنین حاوی مواد مغذی اضافی مانند آنتی اکسیدان ها یا مواد معدنی هستند که ممکن است به کارایی آنها بیفزاید. اگر به دنبال راهی موثر برای افزایش مصرف میوه و سبزیجات هستید، مکمل پودر میوه یا سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید.


دسته بندی های داغ